27 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół w Bęczkowie, w ramach projektu „Twórczy Przedszkolak” odbył się II Gminny Turniej Tańca, w którym dzieci z 7 Punktów Przedszkolnych i 2 Przedszkoli z terenu Gminy Górno zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Celem konkursu było promowanie młodych talentów, rozwijanie i propagowanie różnorodnych form taneczno- ruchowych i ekspresji dzieci oraz idei edukacji muzycznej poprzez ruch.

Dnia 10 kwietnia 2015 r. maluchy wraz ze swoimi rówieśnikami i wychowawcami z punktów przedszkolnych i przedszkoli z terenu gminy Górno wyruszyły do Kieleckiego Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” na przedstawienie pt.  „Przygody Koziołka Matołka”. Wycieczka odbyła się w ramach realizacji projektu „Twórczy Przedszkolak”.

Od 1967 r. drugiego kwietnia – w rocznicę urodzin wielkiego duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena – na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

31 marca maluchy miały okazję uczestniczyć w wyjątkowej lekcji wychowania obywatelskiego. Stało się tak za sprawą obecności w naszym przedszkolu sołtysa Górna - p. Mariana Grzegolca.